NORSK SKOVKATTERING
DEN NORSKE SKOVKAT
ARRANGEMENTER
KALENDER
KØB OG SALG
VÆRKTØJER
FORUM
LINKS



Bestyrelsen
Relevant

På denne side finder du bestyrelsen, samt medlemmer der har poster under bestyrelsen.

En af vores fornemmeste opgaver er at gøre Norsk skovkattering, Danmark så attraktiv som muligt, med bl.a. spændene medlemsmøder osv. Vi lægger samtidig stor vægt på at servicere vores medlemmer bedst muligt.

Hvis du skal at lave en indbetaling til Norsk skovkattering kan det gøres på
Reg nr.: 4426 Konto nr: 6961835

Har du en ide til et arrangement, ris eller ros så vil vi meget gerne høre fra dig.

Har du spørgsmål om den Norske Skovkat eller om Norsk Skovkattering, så er du velkommen til at kontakte et bestyrelsesmedlem

Formand
Pia Børgesen
Lindevej 25
4140 Borup
Danmark

Tlf.: 24949320
Email: pia@norskskovkat.dk

Næstformand
Annie Dahl
Brønderslev Allé 52
2770 Kastrup
Danmark

Tlf.: 25465851
Email: annie@norskskovkat.dk
Opgaver: Uddannelsesansvarlig

Kasserer
Maj-Britt Hansen
Lyshøjgårdsvej 27, 4.TH
2500 Valby
Danmark

Tlf.: 91 55 38 35
Email: kasserer@norskskovkat.dk
Opgaver: Medlemsregisteringer, killingelisten, hankattelisten, opdrætterlisten og voksenbørsen

Bestyrelsesmedlemmer
Hanne Hansen
Nordstjernevej 2A
4340 Tølløse
Danmark

Email: hanne@norskskovkat.dk
Opgaver: Standen

Helene Carstensen
Skovkanten 52
2970 Hørsholm
Danmark

Tlf.: 24611857
Email: helene@norskskovkat.dk
Opgaver: Medlemsmøder Øst, Udstillingsformand, Infoshows Øst

Sys Vejlø
Ørbækvej 133
5700 Svendborg
Danmark

Tlf.: 50876342
Email: sys@norskskovkat.dk
Opgaver: Medlemsmøder Vest, Topkattelisten

Dorthe Wendelbo Andersen
Egenappevej 53
5700 Svendborg
Danmark

Email: dorthe@norskskovkat.dk
Opgaver: Hjælp til førstegangs udstillere, Infoshows Vest

Suppleanter
Anne Hyttel Nielsen
Sandbygårdvej 11,
2700 Brønshøj
Danmark

Tlf.: 38607830
Email: anne@norskskovkat.dk

Elaine Derry
Abildgårdsvej 27
9900 Frederikshavn
Danmark

Tlf.: 22864106
Email: elaine@norskskovkat.dk

Charlotte Hallenberg
Hvidtjørnevej 5
4600 Køge
Danmark

Email: charlotte@norskskovkat.dk
Opgaver: Medieansvarlig, webredaktør

Redaktør (ikke bestyrelsesmedlem)
Helene Vedel Jensen
Hadsundvej 135
9000 Aalborg
Danmark

Email: redaktor@norskskovkat.dk

Webmaster (ikke bestyrelsesmedlem)
Michael Robdrup
Buen 5
4050 Skibby
Danmark

Tlf.: 23439263
Email: webmaster@norskskovkat.dk

Dansk English